هواشناسی 07 10 در 18 استان نسبت به کاهش دما و بارش باران هشدار داده شده است


آفتاب نیوز :

صدیق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، افزود: با گذر امواج کم دامنه از میانه هوا در روز دوشنبه (19 مهرماه) در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی در غرب کشور بارندگی می شود. کشور و همچنین در دامنه های البرز واقع در استان های قزوین و البرز ابرانکی گاهی رعد و برق و رعد و برق وجود دارد. روز سه شنبه (20 مهر) در نیمه شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان غرب و در ارتفاعات کرمانشاه و کردستان رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. بودن

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هوایی ادامه داد: روز چهارشنبه (21 مهرماه) علاوه بر این، در برخی مناطق غرب، شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز واقع در منطقه قزوین و البرز، افزایش ابر و بارندگی پیش بینی می شود که با توجه به تاثیر جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، با وزش باد و دمای نسبتاً پایین هوا، بارش در مناطق گیلون و مازندران آغاز می شود. در این روز میزان بارندگی در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل شدید خواهد بود.

ضیائیان افزود؛ روز پنجشنبه (21 مهر) در مناطق شمال غرب، سواحل شمالی استان خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز بارش باران خواهد بود و دما کاهش نسبی خواهد داشت. در برخی مناطق منطقه گلستان میزان بارندگی بسیار زیاد است.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران کشور، روز جمعه (23 مهر) کاهش هوا، ابری و کاهش بارندگی در شمال غرب پیش بینی می شود. در اردبیل و سواحل شمالی هر از چندگاهی بارندگی ادامه دارد و در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های البرز، تهران و سمنون افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد همراه با کاهش نسبی دما. انتظار می رود.

وی با اشاره به وزش باد شدید در برخی مناطق گفت: از ظهر دوشنبه و سه شنبه در برخی مناطق شمال غرب، مرکز و مناطق واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و پنجشنبه و جمعه در شمال شرق. و در شرق کشور باد شدید و گاهی گرد و خاک.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هوایی افزود: در پنج روز آینده وزش باد شمالی در جنوب غرب کشور و غرب خلیج فارس ادامه دارد. رودخانه خزر در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مواج پیش بینی می شود.

ضیائیان همچنین درباره وضعیت جوی دو روز آینده تهران اظهار داشت: فردا (20 مهرماه) آسمان تهران کمی ابری، بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 20 درجه افزایش می یابد. و حداکثر دما 29 درجه است. درجه سانتی گراد و در روز سه شنبه (12 اکتبر) کمی ابری. بعدازظهر نیمه ابری و وزش باد گاهی وزش باد همراه با گرد و خاک، کمینه دمای 19 درجه و حداکثر 28 درجه پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی روز جمعه نیز نسبت به فعالیت سامانه بارشی در 18 منطقه کشور و وقوع سیلاب و سیلاب ناگهانی ناشی از آن هشدار داد و از احتمال بارش باران در تهران خبر داد.

تحلیل نقشه های سینوپتیک و پرسپکتیو سازمان هواشناسی نشان می دهد که امروزه با عبور امواج کم دامنه در سطح میانی جو در برخی از مناطق شمال غرب، ارتفاع زاگرس مرکزی در غرب کشور است. همچنین در دامنه‌های البرز استان قزوین و البرز ابرنک، باران، گاهی رعد و برق و باد می‌بارد.

فردا در نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان غرب و ارتفاعات کرمانشاه و کردستان بارش باران، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

روز چهارشنبه علاوه بر این مناطق، در برخی از مناطق غرب، شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز در منطقه کزوین و البرز افزایش ابر و بارندگی با ورود جریان شمالی به سواحل پیش بینی می شود. رودخانه خزر ، در مناطق گیلون و مازندران بارش باران و کاهش دما آغاز می شود. در این روز شدت بارش در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل است.

روز پنجشنبه در شمال غرب، سواحل شمالی، خراسان شمالی، خراسان رضوی و البرز بارندگی خواهد بود و کاهش نسبی خواهد داشت، در برخی مناطق منطقه گلستان بارش شدید پیش بینی می شود.

روز جمعه هوای ابری و در شمال غرب کاهش می‌یابد و در اردبیل و سمول شمالی بارش پراکنده ادامه دارد و در دامنه‌های جنوبی البرز در مناطق البرز، تهران و سمنون افزایش ابر، بارش پراکنده باران و باد با خویشاوندانش خواهد آمد. کاهش دما پیش بینی می شود.

وزش باد شدید و گاهی شدید در برخی نقاط استان های واقع در شمال غرب، مرکز و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و روزهای پنجشنبه و جمعه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد. از امروز بعدازظهر و سه شنبه جنگ منظور است

همچنین طی 5 روز آینده وزش باد شمالی در جنوب غرب کشور و غرب خلیج فارس ادامه خواهد داشت و در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در دریای خزر شدید خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم»، در حالی که سازمان هواشناسی از احتمال بارش باران در تهران در روز جمعه 23 مهرماه خبر داده بود، اداره کل هواشناسی تهران 11 مهرماه از بارش باران در پایتخت در روزهای 13 و 14 مهر خبر داد!

شرح سیستم: ادامه عملیات سیستم های بارشی

زمان شروع: یکشنبه 07/09/1402

زمان پایان : پنجشنبه 13/07/1402

نوع خطر: باران سیل آسا، رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت و دمای نسبتا پایین

حوزه نفوذ:

دوشنبه 1402/07/10: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، کرمانشاه، ایلام شمالی، نیمه شمالی لرستان و غرب اصفهان.

سه شنبه 11/07/1402: اردبیل، گیلون، غرب مازندران و شمال استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی.

چهارشنبه 1402/07/12: اردبیل، گیلون، مازندران، گلستان غربی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، شمال مرکزی.

پنج شنبه 13/7/1402: اردبیل، گیلون، مازندران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی شمالی، زنجان و ارتفاعات استان های قزوین، البرز، تهران و سمنون.

تاثیر خطر: احتمال لغزش جاده ها، احتمال آبگرفتگی، احتمال جاری شدن آب، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، وزش باد شدید موقت، احتمال آسیب به سازه های موقت مانند بنرها، تاسیسات و تابلوهای تبلیغاتی، شکستن درختان کهنسال و خسارت به محصولات کشاورزی

توصیه: در کنار رودخانه ها و سواحل چادر نزنید، هنگام عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها مراقب باشید، هنگام کوهنوردی و جابجایی عشایر مراقب باشید، دستگاه های اجرایی و امدادی را آماده کنید و پل ها را باز کنید، کانال های جستجو و آب را باز کنید. ماشین ها را در کنار درختان در حال پوسیدگی و ساختمان های نیمه کاره قرار دهید و برداشت را تسریع کنید. محصولات کشاورزی و تحویل به مناطق حفاظت شده.

توضیحات سیستم: افزایش گرادیان فشار

زمان شروع: دوشنبه 07/10/1402

زمان پایان : پنجشنبه 13/07/1402

نوع خطر: وزش باد شدید در مناطق مستعد افزایش گرد و غبار، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید

حوزه نفوذ:

دوشنبه 1402/07/10: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی، قم، نیمه غربی اصفهان، چهارمحال و بختیاری، قزوین، البرز، جنوب تهران.

سه شنبه 11/07/1402: کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی، قم، البرز، استان های جنوب تهران و سیمنان، نیمه غربی اصفهان.

چهارشنبه 1402/07/12: کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، زنجان، همدان، قزوین، مرکزی، اصفهان، قم، خراسان شمالی، البرز، تهران، سمنون، خراسان جنوبی، یزد.

پنجشنبه 1402/07/13: کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، زنجان، همدان، قزوین، مرکزی، اصفهان، قم، خراسان شمالی، البرز، تهران، سمنون، خراسان جنوبی، یزد.

تأثیر خطر: در مناطق مستعد گرد و غبار، افزایش گرد و غبار، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید، اختلال احتمالی ترافیک در مناطق شهری، احتمال شکستگی درختان، سقوط علائم، سازه‌های موقت و بنرها. و احتمال آسیب به ناوگان خودرو.

توصیه: پرهیز از رفت و آمدهای آشفته در فضای باز به ویژه سالمندان و افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی، پرهیز از کوه نوردی در کویر، احتیاط در ترافیک جاده، اطمینان از استحکام سازه های موقت، احتیاط در کارهای ساختمانی، احتیاط در عبور و عدم پارک خودرو. . ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و محدودیت فعالیت های کشاورزی.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما